Novinka
24
03
2020
COVID-19 - Koronavirus

Naše společnost také pomáhá zdarma všem v Újezdu u Brna a okolí s tiskem předloh a zakladačů pro všechny co šijí roušky do nemocnic a domovů důchodců. Jsme rádi, že můžeme využít i naši techniku pro dobrou věc. Děkujeme městské policii v Újezdu za rozvoz tohoto materiálu.

více informací

Janáčkovo divadlo, Brno

Janáčkovo divadlo bylo vystavěno v letech 1961-65, historie jeho vzniku je však mnohem delší. Mezi léty 1910 - 1958 se uskutečnilo celkem sedm architektonických soutěží, jichž se zúčastnilo více než půldruhého sta projektantů, než bylo rozhodnuto o jeho podobě. Tím bylo dokončeno mnohaleté úsilí o zbudování samostatné reprezentativní budovy českého divadla, hledání prostoru, prostředků a architektonického řešení.


Monumentální budova, zčásti obklopená městským parkem, nesoucí znaky tradicionalismu, určená především pro velká operní a baletní představení klasického i moderního repertoáru, byla slavnostně otevřena 2. října 1965. Hlediště je uspořádané jako stupňovitý amfiteátr. Kapacita divadelního sálu je 1055 míst a je využíván ke konferencím, koncertům a jiným slavnostním setkáním. Divadlo však kromě obdivuhodné budovy tvoří i jeho zázemí. Je vybaveno množstvím technologií, které umožňují scénografům i hercům provádět představení na velmi vysoké úrovni. Bohužel však některá z těchto zařízení nejsou v takovém technickém stavu, aby bylo možné jejich plnohodnotné využití. V letošním roce proto byla provedena rekonstrukce horní mechaniky, další části se očekávají v příštích letech. Na rekonstrukci v letošním roce se podílela i naše společnost, která dodala řídící systém a elektro část horní mechaniky. Kvůli nutnosti zachovat maximum představení musela být rekonstrukce provedena v rekordně krátkém čase 6 týdnů, i přesto se ji však podařilo zrealizovat.
« zpět

DriveControl - Duty - Realistic - Innovative - Visionary - Exceptional
Drive Control Všechna práva vyhrazena © 2015 - DriveControl s. r. o. - Kopírovat obsah bez svolení je zakázáno!