Novinka
10
08
2020
Přidány nové reference

V sekci reference najdete nové informace o našich vybraných projektech.


více informací »

Janáčkovo divadlo, Brno

Janáčkovo divadlo bylo vystavěno v letech 1961-65, historie jeho vzniku je však mnohem delší. Mezi léty 1910 - 1958 se uskutečnilo celkem sedm architektonických soutěží, jichž se zúčastnilo více než půldruhého sta projektantů, než bylo rozhodnuto o jeho podobě. Tím bylo dokončeno mnohaleté úsilí o zbudování samostatné reprezentativní budovy českého divadla, hledání prostoru, prostředků a architektonického řešení.

 

Monumentální budova, zčásti obklopená městským parkem, nesoucí znaky tradicionalismu, určená především pro velká operní a baletní představení klasického i moderního repertoáru, byla slavnostně otevřena 2. října 1965. Hlediště je uspořádané jako stupňovitý amfiteátr. Kapacita divadelního sálu je 1055 míst a je využíván ke konferencím, koncertům a jiným slavnostním setkáním. Divadlo však kromě obdivuhodné budovy tvoří i jeho zázemí. Od roku 2015 prošlo divadlo postupně několika rekonstrukcemi, během kterých byla opravena jak samotná budova, tak i technické vybavení.

Společnost Drivecontrol během těchto rekonstrukcí dodala elektro část horní i dolní mechaniky včetně řídicího systému a ovládacích pultů.

 « zpět

DriveControl - Duty - Realistic - Innovative - Visionary - Exceptional
Drive Control Všechna práva vyhrazena © 2015-2020 DriveControl s. r. o. - Kopírovat obsah bez svolení je zakázáno!